2007 Yılının En Popüler İsim Listesi

bebek isim

2007 Yılının En Popüler İsim Listesi… 2007’nin en popüler isimleri; Duru ve Efe… Kız anne ve babalarının öncelikli tercihi, Duru ve Nehir. Erkeklerde ise Efe ve Ege, ilk iki sırayı paylaşıyor.

Bebek sağlığı sitesi www.bebek.com, 2007 senesinde de anne ve babalar tarafından en çok tercih edilen 100 ismi belirledi. Listede Rüzgar’dan Mustafa’ya; Duru’dan Sedef’e birbirinden farklı yelpazede birçok isim yer alıyor.

İsimbank” köşesinde en çok tıklanan, en fazla tavsiye edilen, özel hastanelerde doğan bebeklere en çok konan isimleri derleyen www.bebek.com, her sene olduğu gibi bu sene de en popüler 100 ismi belirledi.

 

KLASİK İSİMLERE İLGİ ARTIYOR

İsim, bir insan hayatındaki en önemli unsurlardan biri. Bu sebeple anne ve babalar, isim tercihine büyük önem veriyorlar. Bazı isimler her zaman popülaritesini korurken; bazı isimler belirli dönemlerde daha popüler hale geliyor.

Bebek.com’un yaptığı araştırmaya göre; 2007 senesinde klasik isimlerin, aileler tarafından daha çok kullanıldığı göze çarpıyor. Erkeklerde Kerem, Ali, Murat, Mehmet, Ömer, Selim gibi isimler ön plana çıkarken; kızlarda Zeynep, Bahar, Elif, Gamze, Ceren daha çok tercih edildiği görülüyor.

Bu klasik isimlerin yanında Ada, Rüzgar, Lara, Lal, Aksel gibi daha modern isimlerin anne ve babaların ilk tercihleri arasında olduğu görülüyor.

KIZLARDA DURU, NEHİR; ERKEKLERDE EFE VE EGE

Popüler isimler içinde de daha popüler olanlar var! Kız anne ve babalarının öncelikli tercihi Duru ve Nehir. Erkeklerde ise Efe ve Ege ilk iki sırayı paylaşıyor.

2007 senesinin tüm popüler isimleri ise şöyle;

Bebek Çocuk İsim

Kaynak: ntvmsnbc

 

2007 Yılının En Popüler İsim Listesi” hakkında 2 yorum

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?