BlueStacks: Bilgisayarınızdaki App Store

BlueStacks

BlueStacks nedir?

BlueStacks App Player, bilgisayarınızda Android işletim sistemindeki programları çalıştırmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Android işletim sistemi için yazılmış olan oyun ve programlar, BlueStacks ile artık bilgisayarınızda çalıştırılabilir.

Bu program ile Android cihazlarda oynadığınız favori oyunları veya favori programları bilgisayarınızda, tem ekran olarak kullanabilirsiniz.

 

Candy Crush Saga, Kik Messenger, Temple Run 2 gibi popüler Android uygulamaları, BlueStacks üzerinde sorunsuzca bilgisayarda çalışır.

Program,  bir anlamda bilgisayarınızı sanal Android cihaza çevirmektedir. Programın çalışması, normal bir program gibidir. İşletim sisteminin altında çalışır. Format ve yeniden yükleme gibi işlemlere ihtiyaç duymaz.

BlueStacks nereden indirilir? 

BlueStacks uygulaması, hem PC Windows; hem de Mac OS X bilgisayarlarda Çalışır.

PC Windows versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Mac OS X versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

PC’ye BlueStacks  kurabilir miyim?

Evet. Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine kurulabilir ve çalıştırılabilir.

Mac’e BlueStacks kurabilir miyim?

Evet.  Mac bilgisayarlarda OS X işletim sisteminde sorunsuz çalışır.

BlueStacks nasıl kurulur?

 1. PC Windows versiyonunu veya Mac OS X versiyonunu indirin.
 2. Programı kurun. Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur.
 3. Kurulum bittikten sonra, masaüstündeki kısayolu tıklayın.
 4. One time” setup geldiğinde “Continue” butonunu tıklayın. İlk aşama olarak; bir Google hesabı eklemelisiniz.
 5. Bir “Google Hesabı Ekleyin” ekranı gelecektir. Bu ekranda, eğer bir Gmail hesabınız varsa, “Mevcut Hesap” butonunu tıklayın. Eğer yoksa, “Yeni Hesap” butonunu tıklayın ve yeni bir Gmail e-posta hesabı alın. Bu ekranda, Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin “i” harfi  için ı tuşuna; nokta “.” için “ç” harfine basmanız gerekebilir. “@” işareti için Shift” ve “2 tuşlarına birlikte basın.
  Google hesabı, BlueStacks üzerine yükleyeceğiniz Android uygulamaları için geçerlidir. Aynı Android cihazlarda olduğu gibi, bu programda da Google hesabı tanımlamalısınız.
 6. Mevcut hesap veya yeni hesap oluşturduğunuzda, karşınıza Google hesabınızla giriş yapmanız için bir ekran gelecek. Türkçe karakterler ile ilgili sorun yaşarsanız, yukarıda yazılanları tekrar gözden geçirin. E-posta  adresinizi ve parolanızı yazdıktan sonra “Oturum Aç” butonuna tıklayın.
 7. Bluestacks için Google oturumunu açtığınızda “One time setup” ekranı karşınıza gelecektir. “Let’s go” butonuna tıklayın. Artık Google Play üzerinden indirme yapabilir ve Android uygulamalarını çalıştırabilirsiniz.

BlueStacks nasıl kullanılır? 

Programın kullanımı, Android tabletler ile aynıdır. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra, Google Play üzerinden istediğiniz oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz.  Programın ana ekranında “Search” bölümünü tıklayarak, aramak istediğiniz yazılımın adını yazın ve daha sonra Google Play üzerinden indirerek yükleyin.

BlueStacks,  yüklü olan yazılımların ikonlarını listelemektedir. Program içerisinde uygulamaya tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

www.bluestacks.com

Wikipedia: BlueStacks

 

BlueStacks: Bilgisayarınızdaki App Store” hakkında 3 yorum

 1. Ben kullanıyorum. Bilgisayarımda adeta bir akıllı cep telefonu varmış gibi. En basiti birşey yapmak için sürekli pencere açmana gerek kalmıyor. Özellikle oyun meraklıları için telefon şarjının bitme gibi bir problemi ortadan kalkıyor. Çünkü bilgisayarında zaten oynuyorsun oyunu 😀

  1. Tabletler ve akıllı telefonlar çıkalı, pc ve mobil olmak üzere iki ayrı profilimiz olmaya başlamıştı. Bilgisayarın üstünlüğü malum ama mobildeki bazı uygulamalar, pc’yi kıskandırıyordu. İki ayrı profili bir noktada birleştirmek için iyi olmuş bu uygulama…

   😉

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?