Çok Güzel Hareketler Bunlar

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Kanal D’de, 28 Mayıs Çarşamba günü, BKM Mutfak “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı yepyeni bir program başlıyor. BKM, kuruluşundan bu yana sürdürdüğü kendine özgü mizah anlayışını, genç oyuncularıyla ekrana taşıyor. BKM’nin 4 yıl önce kurduğu BKM Atölye’nin öğrencileri kahkahayı, şimdi Kanal D ekranına getiriyor.

Çok Güzel Hareketler Bunlar hikayesi: Dört yıl önce, BKM’ye bırakılan özgeçmişler, sektördeki tanıdık isimlerin yönlendirdiği yetenekli gençler, çeşitli işlerde yan yana gelinmiş ve pırıltıları ile iz bırakmış amatör ruhlu, pek çoğu okullu ve profesyonel “çırak”, heyecanlı bir davete icabet etti. BKM’nin ofisinin bulunduğu binanın üst katında genişçe bir salonda Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Zerrin Sümer, Tolga Çevik, Celal Tak, Caner Alkaya ve Muhsin Kızılkaya bu hevesli gençleri karşılarına almış, planlarını anlatıyordu. Plan şuydu: haftanın 4 günü burada ders yapacaklardı. Burası gönüllü bir platformdu, kayıt için para pul gerekmiyordu, diploma olarak da alkış vaat ediliyordu.

 

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Sahne tozuna aşık 50 kadar genç, tüm işlerini, hayatlarını bu derslere göre organize etti, kimileri gitti, yerlerine yenileri geldi. Bir süre sonra BKM’nin yanında kurulan küçük cafe/bar ve kabare mekanı BKM Mutfak’ın alt katına taşındılar. Sadece oyuncu olmayı değil, bakmayı, görmeyi, yazmayı öğrendiler. Yılmaz Erdoğan ilk sezonun derslerinin ardından “çırakları” BKM Mutfak’ın köşesindeki 10 metrekarelik sahnenin karşısına geçirdi ve dedi ki:“ Haydi bakalım, yazdıklarınızı burada sahneleyin!”

BKM Mutfak, 3 sezondur Perşembe, Cuma, Cumartesi geceleri Çok Güzel Hareketler Bunlar gösterisine evsahipliği yapıyor. İşte bu, şöhreti kulaktan kulağa yayılan, içeride yer olduğu sürece herkesin girebildiği ve doya doya gülebildiği mekanın gençleri şimdi skeçlerini her Çarşamba Kanal D ekranında sahneleyecekler! Elbette yalnız değiller, Yılmaz Erdoğan, 22 öğrencisinin ekran maceralarında yanlarında olacak. Tıpkı BKM Mutfak’ta sahnelenecek skeçlerin seçilmesi gibi, ekranda da sahnelen skeçler ÇGH, GH, YANİ, ZİL diye değerlendirilecek. Bu nasıl bir not sistemidir? Sakın Kaçırmayın!

Kendi sayfaları: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Vikipedi sayfası: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Skeçlerden biri:

Çok Güzel Hareketler Bunlar” hakkında 3 yorum

 1. Bölüm bilgileri:

  Çok Güzel Hareketler Bunlar B01 (BKM Mutfak, 28.05.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B02 (BKM Mutfak, 04.06.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B03 (BKM Mutfak, 11.06.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B04 (BKM Mutfak, 18.06.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B05 (BKM Mutfak, 02.07.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B06 (BKM Mutfak, 09.07.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B07 (BKM Mutfak, 08.10.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B08 (BKM Mutfak, 22.10.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B09 (BKM Mutfak, 29.10.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B10 (BKM Mutfak, 09.11.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B11 (BKM Mutfak, 16.11.08)
  Çok Güzel Hareketler Bunlar B12 (BKM Mutfak, 23.11.08)

 2. SiZi ÇoK SeVeReK İzLiYoRuM.HiÇ BiR BöLüMüNüZü KaÇıRmAdIm YıLmAz HoCaYı TeBrİk EdİyOrUm.SüPeR BiR KoMeDi OlMuŞ AmA BeN En ÇoK BüLeNt EmRaH PaRlAk HaSTaSıYıM.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?