Halil İbrahim Kuzucu hayatını kaybetti

Halil İbrahim Kuzucu 

‘Bambam’ hayatını kaybetti… Televizyon şovlarıyla ünlenen eski basketbolcu Halil İbrahim Kuzucu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Basketbolseverlerin ‘Bambam’ lakabıyla tanıdığı, 2.28 cm’lik eski basketbolcu Halil İbrahim Kuzucu, İzmir’de hayatını kaybetti.

Kuzucu’nun, iş yerinde aniden fenalaştığı ve bir müşterinin otomobiliyle hastaneye götürülürken, hayatını kaybettiği bildirildi.

‘Halil İbrahim’ adıyla Ankara ve Konya’dan sonra geçen hafta da İzmir’de Etli Ekmek, Tandır Salonu açan 45 yaşındaki Kuzucu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

 

Halil İbrahim Kuzucu

1. Kordon’daki lokantanın müessese müdürü Arif Arı, yaptığı açıklamada, iş yerinde mutfak bölümüne geçen Halil İbrahim Kuzucu’nun burada aniden fenalaştığını anlattı.

Arı, ”Birden ses gelince mutfağa koştuk. Kuzucu yere yığılmıştı. Çalışanlarla beraber bir müşterinin otomobilinin arka koltuğuna alarak Altınordu Tıp Merkezi’ne götürdük. Doktorlar, hayata döndürmek için çaba harcadıklarını, ancak sonuç alamadıklarını söyledi” dedi.

Kuzucu’nun fenalaştığı sırada başını duvara çarptığı ve vefatının kayıtlara ”şüpheli ölüm” olarak geçtiği bildirildi.

2.28 boyundaki eski basketbolcu için özel tabut yaptırılırken, cenazesinin nerede toprağa verileceğinin, eşi Nazlı Kuzucu’nun İzmir’e gelmesinden sonra kesinlik kazanacağı öğrenildi.

HALİL İBRAHİM KUZUCU

Konya’da keşfedilip, basketbolcu olması için Bursa’ya getirilen Kuzucu, Oyak Renault, Hilalspor, İzmirspor basketbol takımlarında forma giymişti.

Taş Devri adlı çizgi filmdeki bir karakterden esinlenen basketbol severlerin ‘Bambam’ diye andığı Kuzucu, 1991 yılında beynindeki tümör nedeniyle rahatsızlanmış, ameliyatla sağlığına kavuşmuştu.

‘Halil İbrahim’ adıyla Ankara ve Konya’dan sonra geçen hafta da İzmir’de Etli Ekmek, Tandır Salonu açan 45 yaşındaki Kuzucu evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kaynak: Hürriyet

Halil İbrahim Kuzucu hayatını kaybetti” hakkında 1 yorum

  1. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara da sabır versin.

    Basketbol oynarken kendisini seyretmedim, ben de birçok kişi gibi onu, Show Tv’de Ömür Varol ile yaptığı esprili haberlerden hatırlıyorum.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?