Michael Schumacher’e taksi soruştuması

michael schumacher

Hürriyet 16 Aralık 2007 – Schumacher’e lisanssız taksi kullanma davası… Almanya’da, İtalya’ya hareket edecek uçağına yetişmek için bindiği takside, Türk şoför Tuncer Yılmaz’a rica ederek direksiyona geçen Formula 1 eski pilotu Michael Schumacher’in başı derde girdi.

Taksilerin, taksiciler dışında kullanılamayacağı gerekçesiyle, Schumacher hakkında polis ve kamu denetleme dairesi tarafından soruşturma başlatıldı.

Coburg Kamu Denetleme Dairesi Müdür Yardımcısı Kei Holland, yolcu taşıma yasasına göre; taksi ve otobüslerin müşterilere kiralanamayacağını, bunun için özel kullanım lisansının gerektiğini söyledi. Holland, “Bu olayda, taksi şoförünün kendi ifadesine göre; Schumacher, şoföre 100 Euro para vererek taksiyi kullanmıştır. Bu konuda taksi şoförüne de bir mektup gönderilerek, konuyla ilgili bir hafta içinde açıklama yapması istenmiştir. Ancak, aracın üzerindeki taksi amblemi sökülmüş ise o zaman durum farklıdır. Bunu, polisin açıklığa kavuşturması gerekir” dedi.

 

Taksici Tuncer Yılmaz

Hürriyet 17 Aralık 2007 – Schumacher’in kullandığı taksiye 63 bin Euro teklifi… Formula 1 eski Dünya Şampiyonu Michael Schumacher’in, İtalya’nın Milano kentindeki randevusuna yetişmek için, havaalanına giderken kullandığı Türk şoför Tuncer Yılmaz’ın taksisi kıymete bindi.

Schumacher’in hayranları, ünlü sporcunun direksiyona geçip kullandığı taksiyi satın almak için yarışa girdi. Bir anda “Almanya’nın en ünlü taksicisi” olan Tuncer Yılmaz, Bild am Sonntag Gazetesi‘ne “10 kişi, taksimi satın almak için bana başvurdu. Hatta bir tanesi hemen 63 bin Euro’yu ödeyip otomobili götürmek istedi. İyi fiyat verdiler. Bu cazip fiyatlar karşısında satmayı düşünüyorum” dedi. Haberde, 9 kişilik Opel Vivaro marka aracın yeni fiyatının 35 bin Euro olduğu, taksici Yılmaz’ın satması halinde iyi bir kazanç elde edeceği belirtildi.

Formula 1’in rekortmen Dünya Şampiyonu Michael Schumacher’e taksisini kullandıran Tuncer Yılmaz, polis tarafından sorgulanacağı ve hakkında dava açılacağı için paraya ihtiyacı olacağı nedeniyle otomobilini satabileceği açıklamaları da haberde yer aldı. Yılmaz, “İnsan taşıma yasası ihlali yaptığım gerekçesiyle, hakkımda dava açılacağını öğrendim. Ayrıca belediye de hakkımda soruşturma başlatacakmış. Bu davalarda paraya çok ihtiyacım olacak” dedi. Türk taksici, aracının direksiyonuna oturttuğu Michael Schumacher’in, 60 Euro taksi ücretinin yanı sıra 100 Euro da bahşiş verdiğini söylemişti.

Kaynak: Hürriyet

 

Michael Schumacher’e taksi soruştuması” hakkında 1 yorum

  1. Yahu millet, neleri dava konusu yapıyor, tabi normal olarak…
    Bizde olsa, tüm ana haberlere ve magazin programlarına konu olur, haftanın olayı olarak verilir ama sonunda hiçbir hukuki olay olmazdı.
    Bu arada, taksicinin yerinde olsam, biraz da fiyat yükseltmeye çalışır, aracı 75bin Euro’ya satardım.
    Ayrıca, ceza alacağına kesin gözüyle baktığım davası için, Michael Schumacher ile görüşmeye çalışır, masraflarımı karşılamasını isterdim. 🙂

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?