Upload (Yükleme) Hız Sınırı Kalkıyor!

upload hız sınırı

Upload (Yükleme) Hız Sınırı Kalkıyor! Türk Telekom, Mobil Dünya Kongresi’nde internet kullanıcılarına müjdeyi verdi. Firma, 6 ay içinde upload hız sınırını kaldıracak, bulut bilişime destek olacak. 

İşte o açıklama!

Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca’nın 2 Mart 2015’te Barcelona’da ShiftDelete.net ekibine verdiği bilgiye göre; internet hızındaki 1-2 Megabit upload sınırı, 6 ay içinde ortadan kalkacak.

Böylece kullanıcılar, tüm dünyada hızla kullanımı artan bulut bilişim hizmetlerini sorunsuz bir şekilde kullanabilecek.

Yapılacak olan bu değişiklik sayesinde, dosyaların yedeklenmesinden tutun da sosyal medyaya video yüklemek isteyen kişilere kadar binlerce aktif internet kullanıcısı, önemli ölçüde zaman kazanacak.

Bireysel kullanıcılar değil, şirketler de faydalanacak

Konuyla ilgili olarak Techinside.com Yayın Koordinatörü Fatih Sarı, “Upload hız sınırının ortadan kalkmasıyla beraber, kurumsal şirketler de BT yatırımlarını yaparken daha kolay karar alarak verimliliklerini artırabilecekler.” dedi.

Kaynak: shiftdelete.net

 

Upload (Yükleme) Hız Sınırı Kalkıyor!” hakkında 1 yorum

  1. Teknoloji çağında, limitsiz(!) ama “adil kullanım kotalı (AKN)” internetten -üstelik de bir çuval para verip- daha yüksek verimde yararlanmamızı engelleyen kısıtlamalardan biriydi. Sınırın kalkmasını, en azından 5-10 mbit mertebelerine yükseltilmesini dört gözle bekliyoruz. 🙂

    Artık ADSL’nin bittiği, iyice yaygınlaşan fiberin de en az 20-25 mbit seviyelerinde hız sağladığı günümüzde, umarım AKN değeri de en az 100 gb seviyelerine yükseltilir.

    😉

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?