Yeni Atakule AVM böyle olacak

yeni atakule

Yeni Atakule AVM böyle olacak… Başkentin ilk alış veriş merkezi olan Atakule’nin AVM kısmının yıkımı, büyük tartışmalara yol açmıştı. Genel olarak kulenin de yıkılacağı sanıldığından, yıkım büyük tepki çekmişti. Ancak yıkım ve yeniden yapılacak kısım, sadece AVM bölümünden ibaret.

Atakule’nin yıkımı devam ederken, Tarman Group İcra Kurulu Başkanı Murat Tarman, Atakule GYO İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, A Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Öztürk ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş’ın katılımı ile gerçekleşen lansman ile yeni ATAKULE günyüzüne çıktı.

 

yeni atakule

Lokasyon olarak Ankara’nın en seçkin bölgesinde yer alan Atakule, AVM bölümünün yenilenen yüzü ile Çankaya Bölgesi’ne hem kültürel hem de sektörel anlamda büyük oranda katma değer kazandıracağı düşünülmekte. Toplamda 50.000 m2’den oluşan Atakule, gündelik ihtiyaçlardan, en sofistike taleplere kadar her konuda ziyaretçilerine eksiksiz hizmet sunma anlayışı ile yola çıkıyor. 200 milyon TL’lik bir yatırımla, dünyaca ünlü markaların Ankara’daki adresi olmayı hedefleyen Atakule, 2016 yılının son çeyreğinde açılacak.

yeni atakule

Mimari çizimleriyle büyük beğeni toplayan Atakule’nin kısa zamanda açılması, bölgede yaşanan ticari kaybı ve sosyal hayattaki yavaşlamayı da hızlandıracak gibi gözüküyor.

Kaynak: Batıkent.org

 

Yeni Atakule AVM böyle olacak” üzerine bir yorum

  1. Mesele sadece inşa etmek veya yıkıp, yeniden yapmak değil de içini doldurabilmek… Mekanın modernize edilme fikri doğru olabilir. Bakalım sonuç nasıl olacak? Adında “Atatürk” olmasının yanında, Ankara için özel bir mekan; ilk AVM ne de olsa…

    😉

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?